EATON XTAR032C21RD5G045 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 12 Vdc, 2No-2No, C Frame, 45 mm, 9-45 A Gf Xtoe
Item: BH8VGMModel: XTAR032C21RD5G045
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 12V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Height 6.19"
Length 9 1/4"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)