EATON XTAR032C21P001 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 380 V 60 Hz, 2No-2No, C Frame, 45 mm, 0.6-1 A
Item: BH8VDUModel: XTAR032C21P001
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 380V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 60 Hz
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)