EATON XTAR032C21N1P6 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 400 V 50 Hz, 2No-2No, C Frame, 45 mm, 1.0-1.6 A
Item: BH8VDAModel: XTAR032C21N1P6
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 400V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50 Hz
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)