EATON XTAR032C21H5G045 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 240-277 V, 50/60 Hz, C Frame, 9-45 A Gf Xtoe
Item: BH8VBGModel: XTAR032C21H5G045
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 240-277V AC
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 6.19"