EATON XTAR032C21AD5G045 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 110-130 Vdc, C Frame, 45 mm, 9-45 A Gf Xtoe
Item: BH8UQZModel: XTAR032C21AD5G045
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 110-130V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Height 6.19"
Length 9 1/4"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)