EATON XTAR032C21AD004 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 110-130 Vdc, 2No-2No, C Frame, 45 mm, 2.4-4 A
Item: BH8UQDModel: XTAR032C21AD004
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 110-130V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)