EATON XTAR025C21TD5E005 Reversing Electronic Motor Starter, 25 A, 24-27 Vdc, 2No-2No, C Frame, 45 mm, 1-5 A Xtoe
Item: BH8UHPModel: XTAR025C21TD5E005
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 24-27V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Height 6.19"
Length 9 1/4"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)