EATON XTAR025C21RD001 Reversing Electronic Motor Starter, 25 A, 12 Vdc, 2No-2No, C Frame, 45 mm, 0.6-1 A
Item: BH8UFGModel: XTAR025C21RD001
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Coil Voltage 12V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)