EATON XTAR025C21R032 Reversing Electronic Motor Starter, 25 A, 12 V 50/60 Hz, 2No-2No, C Frame, 45 mm, 24-32 A
Item: BH8UENModel: XTAR025C21R032
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 12V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)