EATON XTAR025C21E5G020 Reversing Electronic Motor Starter, 25 A, 208 V 50 Hz, 2No-2No, C Frame, 4-20 A Gf Xtoe
Item: BH8TWRModel: XTAR025C21E5G020
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Motor Starter
Amps Rating 25A
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50 Hz
Height 6.19"
Length 9 1/4"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)