EATON XTAR025C21E5E045 Reversing Electronic Motor Starter, 25 A, 208 V 50 Hz, 2No-2No, C Frame, 9-45 A Xtoe
Item: BH8TWQModel: XTAR025C21E5E045
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 208V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50 Hz
Height 6.19"
Length 9 1/4"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)