EATON XTAR025C21AD010 Reversing Electronic Motor Starter, 25 A, 110-130 Vdc, 2No-2No, C Frame, 45 mm, 6-10 A
Item: BH8TPNModel: XTAR025C21AD010
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Motor Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 110-130V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)