EATON XTAR025C21A032 Reversing Electronic Motor Starter, 25 A, 110-120 V, 50/60 Hz, 2No-2No, C Frame, 24-32 A
Item: BH8TNTModel: XTAR025C21A032
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)