EATON XTAR018C21T5E1P6 Reversing Electronic Motor Starter, 18 A, 24 V 50/60 Hz, C Frame, 45 mm, 0.33-1.65 A Xtoe
Item: BH8TGNModel: XTAR018C21T5E1P6
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 18A
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 6.19"
Length 9 1/4"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)