EATON XTAR018C21N2P4 Reversing Electronic Motor Starter, 18 A, 400 V 50 Hz, 2No-2No, C Frame, 45 mm, 1.6-2.4 A
Item: BH8TBZModel: XTAR018C21N2P4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 18A
Coil Voltage 400V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50 Hz
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)