EATON XTAR018C21AD5E020 Reversing Electronic Motor Starter, 18 A, 110-130 Vdc, 2No-2No, C Frame, 4-20 A Xtoe
Item: BH8RQBModel: XTAR018C21AD5E020
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 18A
Coil Voltage 110-130V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Height 6.19"
Length 9 1/4"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)