EATON XTAR012B21RD1P6 Reversing Electronic Motor Starter, 12 A, 12 Vdc, 2No-2No, B Frame, 45 mm, 1.0-1.6 A
Item: BH8RAMModel: XTAR012B21RD1P6
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 12V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)