EATON XTAR012B21G006 Reversing Electronic Motor Starter, 12 A, 190 V 50 Hz, 220 V 60 Hz, B Frame, 45 mm, 4-6 A
Item: BH8QUGModel: XTAR012B21G006
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 190-220V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)