EATON XTAE150G00BD3E150 IEC Starter | BH8NJA
EATON XTAE150G00BD3E150 Electronic Motor Starter, 150 A, 220 Vdc, 0No-0Nc, G Frame, 90 mm, 30-150 A C396
Item: BH8NJAModel: XTAE150G00BD3E150
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 150A
Coil Voltage 220V DC
Contact Configuration 0 NO, 0 NC
Frame G
Frame Size 90 mm
Height 7"
Length 12"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)