EATON XTAE015B10WD3E008 IEC Starter | BH8FZC
EATON XTAE015B10WD3E008 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 15 A, 48 Vdc, 1No, B Frame, 45 mm, 1.6-8 A C396
Item: BH8FZCModel: XTAE015B10WD3E008
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Motor Starter
Coil Voltage 48V DC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 8"
Length 5 7/8"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)