EATON XTAE015B10WD004 IEC Starter | BH8FYP
EATON XTAE015B10WD004 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 15 A, 48 Vdc, 1No, B Frame, 45 mm, 2.4-4 A
Item: BH8FYPModel: XTAE015B10WD004
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 48V DC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)