EATON XTAE015B10F3E008 Full Voltage Non-Reversing IEC Electronic Motor Starter, 230 VAC | BH8FNZ
EATON XTAE015B10F3E008 Electronic Motor Starter, 15 A, 230 V 50 Hz, 1No, B Frame, 45 mm, 1.6-8 A C396
Item: BH8FNZModel: XTAE015B10F3E008
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 230V AC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50 Hz
Height 8"