EATON XTAE012B10G010 IEC Starter | BH8EDQ
EATON XTAE012B10G010 Electronic Motor Starter, 12 A, 190 V 50 Hz, 220 V 60 Hz, 1No, B Frame, 45 mm, 6-10 A
Item: BH8EDQModel: XTAE012B10G010
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 190-220V AC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)