EATON XTAE012B10BD3EP05 IEC Starter | BH8EAH
EATON XTAE012B10BD3EP05 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 12 A, 220 Vdc, 1No, B Frame, 45 mm, 0.1-0.5 A C396
Item: BH8EAHModel: XTAE012B10BD3EP05
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 220V DC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 8"
Length 5 7/8"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)