EATON RQA2033B480K Pringle Bolted Pressure Switch, Manual Bolted Pressure Contact Switch, Interlock, 2000A | BH6RFL
EATON RQA2033B480K Bolted Pressure Switch, 2000A, Bottom Feed, Fusible, 480V, 3-Pole, Three-Wire
Item: BH6RFLModel: RQA2033B480K
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Pressure Switch
Fuse Configuration Fusible
Length 13 1/2"
Max. Voltage 480V
Nema Rating Nema 1, Nema 3R, Nema 4, Nema 12
Product Height 32"
Product Name Eaton Pringle Bolted Pressure Switch
Product Width 24"