EATON RMTS4400U Rotary Disconnect Switch, Rotary Disconnect, 400 A, Non-Fusible, Four-Pole, Switch Body | BH6RDU
EATON RMTS4400U Manual Transfer Non-Fusible Rotary Disconnect Switch, 600 VAC, 400 A
Item: BH6RDUModel: RMTS4400U
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Disconnect Switch
Amps 400A
Height 16"
Length 12.638"
Number Of Poles 4
Series Series Manual Transfer
Voltage 600V
Width 18.9"