EATON RFRR60DC Remote Reset Trip Indicator, 60 VDC
Product Specifications:
| Item | Indicator |
| Product Datasheet | eaton-rfrr60dc.pdf |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 2.31 |
| Ship length (cm) | 2.97 |
| Ship width (cm) | 1.91 |
Documentation:
Explore Products
- FUJI ELECTRIC SC-E4-110VAC Iec Contactor, 80A, 3 N.O. Power Poles, 120 VAC /110 VAC Coil Voltage
- WIHA TOOLS 28724 Insulated Torque Screwdriver, 6 mm Tip Size, 0.5 in-lb Primary Scale Increments
- VERMONT GAGE 912108020 Pin Gage, Class ZZ, Go, BG, 8.02 mm Size