EATON PXMP-CS400-3 Pxmp Sensor Kit, Enclosed | BH6LBN
EATON PXMP-CS400-3 Sensor Kit, Enclosed
Item: BH6LBNModel: PXMP-CS400-3
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Product Specifications:
Item Replacement Sensor Kit
Amps Rating 400A
Current Transformer Type Solid Core
Height 4.33"
Length 1 2/25"
Output Current (secondary) 100 mA
Product Name Eaton Power Xpert Multi Point Meter 100 MA Solid Core Current Sensor
Quantity 1
Used With CS400
Width 3.42"
Window Size 1.74"