EATON PXMP-CS125-3 Pxmp Sensor Kit, 125A, 3 | BH6LBD
EATON PXMP-CS125-3 Sensor Kit, 125A
Item: BH6LBDModel: PXMP-CS125-3
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Product Specifications:
Item Replacement Sensor Kit
Amps Rating 125A
Current Transformer Type Solid Core
Height 3.06"
Length 0.58"
Output Current (secondary) 100 mA
Product Name Eaton Power Xpert Multi Point Meter 100 MA Solid Core Current Sensor
Quantity 1
Used With CS125
Width 1.73"
Window Size 0.53"