EATON PRL2A3100X42A Panelboard Interior, 480Y/277 VAC, 100 A, 42 Spaces
Item: BH6JZLModel: PRL2A3100X42A
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Panelboard
Amps Rating 100A
Bus Material Aluminum
Bus Rating 100A
Height 6"
Length 43 1/2"
Max. Amps 100A
Mfr. Series PRL2A
Nema Enclosure Rating NEMA 1, NEMA 3R
Number Of Circuits 42
Phase 3
Product Datasheet eaton-prl2a3400b42c.pdf
Width 18"