EATON PB32000T Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 2000A, 3P, Magnetic Trip
Item: BH6JBAModel: PB32000T
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Replacement Part
Amps Rating 2000A
Frame Size Frame J-K
Height 6 1/5"
Length 13 4/5"
Magnetic Trip Range 3000-8000A
Number Of Poles 3
Type Molded Case Circuit Breaker
Voltage Rating 600V
Width 7.9"
Shipping Info:
Ship weight (kg) 6.32
Ship height (cm)15.75
Ship length (cm)35.05
Ship width (cm)20.07
Country of OriginUS
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.