EATON P3BLW3630GN Circuit Breaker Plug-In Unit, 220 to 240/380 to 415/660 to 690 VAC, 630A, Lw Frame
Item: BH6HDLModel: P3BLW3630GN
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Busway
Amps Rating 630A
Application Busway
Circuit Breaker Frame L
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 41.91"
Interrupt Rating 85 kAIC 220-240, 45 kAIC At 380-415V AC, 20 kAIC At 660-690V AC
Length 19.65"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 10.15"