EATON P3BLW3500VGN Circuit Breaker Plug-In Unit, 500A, Lw Frame
Item: BH6HDEModel: P3BLW3500VGN
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Busway
Amps Rating 500A
Application Busway
Circuit Breaker Frame L
Design Pow-R-Way III
Features Vertical Hanger
Grounding Options 50% Internal
Height 41.91"
Interrupt Rating 85 kAIC 220-240, 45 kAIC At 380-415V AC, 20 kAIC At 660-690V AC
Length 19.65"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 10.15"