EATON P3BLDB3350G Circuit Breaker Plug-In Unit, 600 VAC, 350A, 3 Wires, Ldb Frame
Item: BH6HCEModel: P3BLDB3350G
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Busway
Amps Rating 350A
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 41.91"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 35 kAIC At 480V AC, 25 kAIC At 600V AC
Length 19.65"
Number Of Poles 3
Number Of Wire 3
Type Breaker
Voltage 600V
Width 10.15"