EATON P3BLD3300GN Circuit Breaker Plug-In Unit, 600 VAC, 300A, 4 Wires, LD Frame
Item: BH6HAPModel: P3BLD3300GN
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Busway
Amps Rating 300A
Application Busway
Circuit Breaker Frame L
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 41.91"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 35 kAIC At 480V AC, 25 kAIC At 600V AC
Length 19.65"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Number Of Wire 4
Type Breaker
Voltage 600V
Width 10.15"