EATON P3BKDC3350G Circuit Breaker Plug-In Unit, 240/480/600 VAC, 350A, 3 Wires, Kdc Frame
Item: BH6GZZModel: P3BKDC3350G
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Busway
Amps Rating 350A
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 34.41"
Interrupt Rating 200 kAIC At 240V AC, 100 kAIC At 480V AC, 50 kAIC At 600V AC
Length 13.29"
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 7.79"