EATON P3BKD3400GNSP Circuit Breaker Plug-In Unit, Sprinkler proof, 3P, 240/480/600 VAC, 400A, KD Frame
Item: BH6GYKModel: P3BKD3400GNSP
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Busway
Amps Rating 400A
Design Pow-R-Way III
Features Sprinkler Proof Plug-in
Grounding Options 50% Internal
Height 34.41"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 35 kAIC At 480V AC, 25 kAIC At 600V AC
Length 13.29"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 7.79"