EATON P3BKD3125N Circuit Breaker Plug-In Unit, 240/480/600 VAC, 125A, 4 Wires, Kd Frame
Item: BH6GWXModel: P3BKD3125N
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Busway
Amps Rating 125A
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Integral/Housing
Height 34.41"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 35 kAIC At 480V AC, 25 kAIC At 600V AC
Length 13.29"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 7.79"