EATON P3BKD3100GN Circuit Breaker Plug-In Unit, 3P, 240/480/600 VAC, 100A, 4 Wires, KD Frame
Item: BH6GWVModel: P3BKD3100GN
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Busway
Amps Rating 100A
Application Busway
Circuit Breaker Frame K
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 34.41"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 35 kAIC At 480V AC, 25 kAIC At 600V AC
Length 13.29"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 7.79"