EATON P3BJW3250GN Circuit Breaker Plug-In Unit, 220 to 240/380 to 415/660 to 690 VAC, 250A, JW Frame
Item: BH6GWNModel: P3BJW3250GN
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Busway
Amps Rating 250A
Application Busway
Circuit Breaker Frame J
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 23.26"
Interrupt Rating 85 kAIC 220-240, 40 kAIC At 380-415V AC, 14 kAIC At 660-690V AC
Length 12 9/25"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 6.97"