EATON P3BJD3250N Circuit Breaker Plug-In Unit, 240/480/600 VAC, 250A, 4 Wires, JD Frame
Item: BH6GWKModel: P3BJD3250N
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Busway
Amps Rating 250A
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Integral/Housing
Height 23.26"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 35 kAIC At 480V AC, 18 kAIC At 600V AC
Length 12 9/25"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 6.97"