EATON P3BJD3225G Circuit Breaker Plug-In Unit, 240/480/600 VAC, 225A, 3 Wires, Jd Frame
Item: BH6GWFModel: P3BJD3225G
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Busway
Amps Rating 225A
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 23.26"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 35 kAIC At 480V AC, 18 kAIC At 600V AC
Type Breaker
Width 6.97"