EATON P3BJD3125N Pow-R-Way Iii Circuit Breaker Plug-In Unit, Busway, Three-Pole, Jd, Plug, Breaker
Item: BH6GVUModel: P3BJD3125N
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Busway
Amps Rating 125A
Application Busway
Circuit Breaker Frame J
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Integral/Housing
Height 23.26"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 35 kAIC At 480V AC, 18 kAIC At 600V AC
Length 12 9/25"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 6.97"