EATON P3BHKD3200GN Circuit Breaker Plug-In Unit, 240/480/600 VAC, 200A, 4 Wires, Hkd Frame
Item: BH6GREModel: P3BHKD3200GN
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Busway
Amps Rating 200A
Application Busway
Circuit Breaker Frame K
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 34.41"
Interrupt Rating 100 kAIC At 240V AC, 65 kAIC At 480V AC, 35 kAIC At 600V AC
Length 13.29"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 7.79"