EATON P3BHFD3225 Circuit Breaker Plug-In Unit, 3P, 240/480/600 VAC, 225A, 3 Wires, HFD Frame
Item: BH6GMLModel: P3BHFD3225
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Busway
Amps Rating 225A
Application Busway
Circuit Breaker Frame F
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Integral/Housing
Height 21 1/5"
Interrupt Rating 100 kAIC At 240V AC, 100 kAIC At 480V AC, 25 kAIC At 600V AC
Length 12 9/25"
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 5.43"