EATON P3BHFD3175GN Circuit Breaker Plug-In Unit, 3P, 240/480/600 VAC, 175A, 4 Wires, HFD Frame
Item: BH6GMBModel: P3BHFD3175GN
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Busway
Amps Rating 175A
Application Busway
Circuit Breaker Frame F
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 21 1/5"
Interrupt Rating 100 kAIC At 240V AC, 100 kAIC At 480V AC, 25 kAIC At 600V AC
Length 12 9/25"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 5.43"