EATON P3BFWF3125GN Circuit Breaker Plug-in Unit
Item: BH6GJCModel: P3BFWF3125GN
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Busway
Amps Rating 125A
Application Busway
Circuit Breaker Frame F
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 21 1/5"
Interrupt Rating 40 kAIC At 220-240V AC
Length 12 9/25"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 5.43"