EATON P3BFD3225SP Sprinklerproof Circuit Breaker Plug-In Unit, 240/480/600 VAC, 225A, Fd Frame
Item: BH6GDAModel: P3BFD3225SP
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Busway
Amps Rating 225A
Design Pow-R-Way III
Features Sprinkler Proof Plug-in
Grounding Options 50% Integral/Housing
Height 21 1/5"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 25 kAIC At 480V AC, 18 kAIC At 600V AC
Type Breaker
Width 5.43"