EATON P3BFD3150GSP Circuit Breaker Plug-In Unit, Sprinkler-Proof Plug, Busway, Three-Pole, Fd
Item: BH6GCPModel: P3BFD3150GSP
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Busway
Amps Rating 150A
Design Pow-R-Way III
Features Sprinkler Proof Plug-in
Fuse Type H Class
Grounding Options 50% Internal
Height 21 1/5"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 25 kAIC At 480V AC, 18 kAIC At 600V AC
Type Breaker
Voltage 240V
Width 5.43"