EATON P3BFD3150G Circuit Breaker Plug-In Unit, 240/480/600 VAC, 150A, 3 Wires, FD Frame
Item: BH6GCMModel: P3BFD3150G
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Busway
Amps Rating 150A
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 21 1/5"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 25 kAIC At 480V AC, 18 kAIC At 600V AC
Type Breaker
Width 5.43"